Новини

Затверджено нові ставки туристичного збору

Версія для друку

    У відповідності до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» від 23.11.2018 р. № 2628-VIII, згідно з яким внесені суттєві зміни механізму справляння туристичного збору,  рішенням Яремчанської міської ради від 24.01.2019 року № 429-27/2019 «Про затвердження в новій редакції «Положення про порядок обчислення і сплати туристичного збору» - затверджено нові ставки туристичного збору.

Рішенням міської ради встановлено ставку збору за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), у розмірі  0,1 відсотка – для внутрішнього туризму та 0,1 відсотка – для в'їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.
Таким чином, прийнято однакову ставку туристичного збору для в’їзних і внутрішніх туристів, яка в 2019 році становитиме:
- для внутрішнього та в'їзного туризму 0,1% * 4173 грн. = 4,17 грн. за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі);
Раніше туристичний збір становив 1% від вартості усього періоду проживання (ночівлі) за вирахуванням податку на додану вартість.
Платниками збору, як і раніше, є громадяни України, іноземці й особи без громадянства, які прибувають на територію міста, де встановлений туристичний збір. Проте далі уточнено, що це особи — які тимчасово розміщуються в місцях проживання (ночівлі), визначених у п.п. 268.5.1 ПКУ.
 Відповідно до нового пп. 268.5.2 ПКУ з'явилося поняття податкового агента для справляння туристичного збору. Ними можуть бути:
- юридичні особи та їх відокремлені підрозділи, ФОПи, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі);
- квартирно-посередницькі організації, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;
- юридичні особи, які уповноважуються відповідним органом місцевого самоврядування справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідним органом.
 Перелік податкових агентів та інформація про них розміщуються та оприлюднюються на сайті міської ради або ради об'єднаної територіальної громади.
Також з 2019 р. відповідно до п. 268.1 ПКУ буде запроваджена авансова сплата туристичного збору перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам.
Крім того податкові агенти сплачуватимуть туристичний збір поквартально. Перерахувати суму авансу з туристичного збору необхідно буде до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому - до 28 (29) включно). Податкові агенти, які сплачують збір авансовими внесками, відображають у декларації за звітний квартал суми нарахованих щомісячних авансових внесків. При цьому остаточна сума збору за звітний квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду.
З повною редакцією цього рішення можна ознайомитись на сайті міської ради в розділі: Інвестиції – Економіка, або за посиланням: http://www.yaremche.org/files/filez/rish._no_429-2019_polozhennya_turist.zbir_.pdf
 
 
                                         Відділ економічного розвитку міськвиконкому
  


RSS

2008-2010 © Виконавчий комітет Яремчанської міської ради
78500, Україна, м.Яремче, вул.Свободи, 266
Гаряча лінія